Ne menj bele úgy a házasságba, ha még azt sem tisztáztátok, hogy akartok-e gyereket. Lehet, hogy neked egyértelmű a válasz, de mi van, ha a párodnak nem. Ha mondjuk soha nem akart gyereket, vagy, ha már van egy, kettő, és többet nem tervez, akkor sem, ha most Te lennél az édesanyjuk.
Egy hosszú távú kapcsolatban előbb-utóbb felmerül a gyerekvállalás kérdése, tehát jó esetben már beszéltetek is róla, de még ilyenkor is előfordul, hogy az egyik fél nem őszinte. Teljesen más válasz születhet akkor, amikor már „élesedik” a helyzet. És, ha még egyezik is a véleményetek, akkor is ott van az, hogy de mennyit szeretnétek?
Ki marad otthon a babával és meddig? Lehet felszínesen is érinteni a témát, de annak, ebben a helyzetben, nincs értelme.
A gyerek téma után aztán ott van a pénz. Kényes. Hogy lesz a családi kassza, ki kezeli, mennyit költötök, mennyit raktok félre. Sokan ebben a témában egyszerűen nem képesek kommunikálni egymással, majdnem olyan tabunak számít, mint a rossz szex. Pedig jobb előbb tisztázni, mint utóbb, amikor már késő…
A harmadik nagy témakör a családtagok, amik felmérések szerint is nagyon gyakran okoznak feszültséget a házaspárok között. Valószínűleg jó pár karácsonyon és szülinapi ünnepségen túl vagytok már párként. De most mégis minden megváltozik, mert egy család lesztek.
Ideje tisztázni, hogy a szüleitek mennyire szóljanak/szólhatnak bele a közös életetekbe. Vigyázz, fontos az egyensúly. Ha a te anyukád megy, az övé is mehet. Részt kell venni esküvőkön, temetéseken, keresztelőkön, és ha neked fontos a te családod, akkor el kell fogadnod, hogy a párod ugyanígy lesz a saját családjával.
Forrás ridikul.hu